Новини медицини

Перегляньте новини медицини, зокрема про стан медицини у м. Шостка

Четвер, 14 травня 2020 08:20

  Медична реформа триває. Перелаштовуємося під нові правила та працюємо далі.

         Інформуємо про обсяг обстежень та досліджень  у  КНП СОР  « Обласний діагностичний центр у місті Шостка», які буде фінансувати Національна служба здоров'я України цього року відповідно до укладеного з центром договору.

Відповідно до затверженного пакету послуг НСЗУ у 2020 році будуть профінансовані такі медичні послуги:

-амбулаторна ( спеціалізована) та третинна ( високоспеціалізована) медична допомога дорослим і дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу;

- мамографія - 886 обстежень ( для пацієнтів старше 40 років).

Для надання медичних послуг БЕЗКОШТОВНО (тобто за рахунок коштів НСЗУ) необхідно звернутися у наш діагностичний центр з направленням встановленого зразку із вказаним попереднім діагнозом та обстеженнями, які були виконані в закладах, що направляють.

Всі інші звернення мають бути оплачені пацієнтами згідно тарифу платних послуг для  кожного бажаючого громадянина. На платній основі проводитимуться сучасні рентгенологічні, ендоскопічні, функціональні, ультразвукові і лабораторні дослідження та надаватимуться консультації  спеціалістів медичного закладу. Плата за дослідження здійснюється через касу згідно з прейскурантами.

У нашому центрі діятиме особливий порядок прийому пацієнтів на час впровадженого карантину. Профільні лікарі здійснюватимуть прийом пацієнтів:
- із ускладненими патологіями за направлення сімейного лікаря, медичної установи, самозверненням;

- без ознак ГРВІ.

На вході в центр проводитиметься безконтактна термометрія та огляд всіх працівників  центру та пацієнтів. Під час звернення до лікувального закладу, відвідувачі повинні мати засоби індивідуального захисту, зокрема, маску та дотримуватися всіх протиепідемічних заходів.

Просимо вас перед візитом звертатися за довідками в реєстратуру діагностичного центру за телефоном: (05449) 74563

Середа, 11 березня 2020 13:11

 

Всесвітній день нирки — глобальна профілактична інформаційна кампанія, що фокусується на важливості нирок, а також відповідних заходах щодо зниження захворюваності на патологію нирок і нівелювання її негативного впливу на здоров’я у світовому масштабі. Кампанія була започаткована в 2006 р. як ініціатива Всесвітнього товариства нефрології та Всесвітньої федерації ниркових фундацій. Офіційно Всесвітній день нирки припадає на другий четвер березня і проводиться щороку в понад 100 країнах світу.

 Мета події – підвищення обізнаності населення про важливість наших нирок, як про дивовижний орган, який відіграє ключову роль у збереженні життя і здоров`я, а також розповсюдження інформації про те, що хвороби нирок зустрічаються часто, мають руйнівні наслідки, але піддаються лікуванню при ранній діагностиці.  Приблизно 1,8 мільйонів людей страждають на ниркові хвороби.

Нирки відіграють важливу роль у забезпеченні життєдіяльності організму: виводять шлаки, беруть участь у регуляції артеріального тиску, утворенні гемоглобіну, обміні кальцію. 

Медична статистика показує, що хвороби нирок в Україні «помолодшали». Все частіше у молодих людей виявляють цистит, запалення нирок, сечокам’яну хворобу. Не тільки в нашій країні, але і у всьому світі з кожним роком стає більше пацієнтів, яким потрібне лікування методами замісної ниркової терапії (гемодіаліз, перитонеальний діаліз, трансплантація донорської нирки). На сьогоднішній день в усьому світі зростає кількість хворих з термінальною нирковою недостатністю. Приблизно 1,8 мільйонів людей одержують замісну ниркову терапію. Дослідження показують, що в усьому світі приблизно кожен десятий дорослий має одну з форм уражень нирок.

Люди з хронічними хворобами нирок знаходяться в групі ризику, функція нирок цих людей може також прогресивно погіршуватися аж до того моменту, коли виникає потреба в “заміні” нирки, яка полягає в проведенні діалізу для очищення крові або пересадці нирки від донора. Кількість пацієнтів, які страждають від хронічних хвороб нирок, становить понад 10 % від усього населення світу та, за прогнозами, може сягати до 50 % у пацієнтів із гіпертензією та цукровим діабетом. Найбільш поширеними та не виявленими формами хронічних хвороб нирок є діабетична хвороба нирок, гіпертензивна нефропатія, ішемічна хвороба нирок.

 

Як не допустити до цього і зберегти здорові нирки?


1. Не зловживати сіллю та м’ясом.
2. Контролювати вагу. Вживати багато овочів та фруктів, обмежити висококалорійні продукти і виключити з раціону консерви.
3. Пити більше рідини ( вода, зелений чай, ниркові фіточаї, натуральні морси, компоти) - 2-3 літри на день, особливо в спекотний період року.
4. Не палити, не зловживати алкоголем.
5. Регулярно займатися фізкультурою, для нирок це не менш важливо, ніж для серця
. Більше рухатися.
6. Не зловживати знеболюючими засобами, сечогінними препаратами. Особливо без призначення лікаря!
7. Захистити себе від контактів з органічними розчинниками і важкими металами, інсектицидами 
та фунгіцидами. За необхідності користуватися захисними засобами.
8. Не зловживати перебуванням на сонці, не допускати переохолодження поперекової області, органів тазу, ніг.
9. Контролювати артеріальний тиск, рівень цукру і холестерину крові.
10.Регулярно проходити медичні обстеження, які дозволяють оцінити стан нирок (загальний аналіз сечі, креатинін крові, УЗД – 1 раз на рік).

 

 

 

Середа, 03 квітня 2019 10:42

Ліків від кору не існує

ВУкраїні триває спалах кору – одного з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. Ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання — вакцинація.


Вірус кору дуже легкий і може розноситися потоком повітря, тому заразитися можна, перебуваючи в одному приміщенні з хворим. 9 з 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Але вірус швидко гине в зовнішньому середовищі і не передається через побутові предмети (постіль, одяг) або третіх осіб, які контактували з інфікованими.

Вірус кору послаблює імунітет і знижує здатність організму боротися з іншими хворобами. Від моменту зараження до захворювання минає від 7 до 21 дня. Це прихований період хвороби.

У період захворювання починається висока температура, сильний головний біль, нежить, відсутність апетиту й слабкість. Потім — нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, інколи гнійні виділення). Рожеві крапкові висипання з’являються на другий третій день. На слизовій оболонці ясен, щік та губ — білуваті цятки. Їх можна побачити ще до появи висипу на тілі.

На 4-5 день хвороби на шкірі голови, обличчі, за вухами з’являється висип, пізніше розповсюджується на тіло, руки й ноги. Зазвичай виглядає як дрібні рожево-червоні цятки і пухирці, що поступово перетворюються на більші плями. У цей період стан хворого може погіршуватися. Висип зникає у зворотньому з появою порядку. Відтак стан хворого починає покращуватися.

2 дози вакцини захищають від кору

Щеплення проти кору проводять уже понад 50 років, і за ці роки вакцини зарекомендували себе як безпечний та ефективний спосіб профілактики. Саме завдяки вакцинації вдалося знизити захворюваність на кір у десятки разів. Згідно з календарем в Україні, в 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років — планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору.

П'ятниця, 22 лютого 2019 08:06

У новому номері національної медичної стіннівки розповідаємо про те, як визначати потребу в лікарських засобах, як закуповуються препарати за кошти державного та місцевого бюджетів та як звітувати про наявність ліків у медзакладах.

http://moz.gov.ua/uploads/2/10566-moz_digest_14_2019_final.pdf

 

Понеділок, 04 лютого 2019 12:01

В Україні щорічно понад 160 тисяч людей вперше в житті чують діагноз «рак» або «злоякісне утворення» і майже 1 мільйон онкохворих перебуває на обліку.

4 лютого людство відзначає Всесвітній день боротьби з раком.

Проблема онкологічної допомоги населенню та організація протиракової боротьби надзвичайно актуальна тому, що ця поширена група захворювань стабільно посідає друге місце в структурі смертності, як у нас в країні, так і в усьому світі. Поступаючись тільки патології серцево-судинної системи, онкологічні захворювання призводять до стійкої втрати працездатності та інвалідності.

Чим старшими стають люди, тим більше вони схильні до уражень злоякісними новоутвореннями. Значно збільшується захворюваність населення з 40-45 років. Найбільш високі показники — у віці 70-74 роки!  

Найбільше ризикують захворіти люди зі шкідливими звичками. У багатьох країнах ведеться постійна боротьба з курінням, впроваджуються закони, які забороняють палити в громадських місцях. І в цьому є раціональне зерно. Наступна сумна статистика, якраз стосується тих, хто споживає тютюн, є активним чи пасивним курцем: 33% хворих на рак — курці.

Чи помічаєте ви, що останнім часом боротьба за тверезий спосіб життя, набирає обертів? І хоча такі акції вже проводилися неодноразово, успіх мінливий. Але боротися варто: 35% осіб з групи ризику — ті, хто зловживає алкоголем.

Чорнобиль, хімічні гіганти, неякісна вода, погана екологія — це ще один фактор, який наражає на ризик захворіти близько 15% осіб.

Ще 7% хворіють через ультрафіолетове випромінювання і опіки. Сонце, море все це може приносити радість, але без обмежень — це може бути небезпечним.

Звести ризик до мінімуму — цілком реально, і багато чого залежить від нас самих. Людина створена з потребою їсти, пити, дихати — шкідливі звички природою не враховуються. Багато хто в своєму житті взагалі не вживали тютюн чи алкоголь — і нічого: живі і здорові. Тому, сміливо кидайте ці небезпечні звички. Уникнути сонячних опіків можна використовуючи крем, який знижує до мінімуму вплив ультрафіолету.

Багато форм раку можна повністю вилікувати на ранніх стадіях. При цьому, згідно з даними опитувань, половина українців вважають рак невиліковною хворобою і не обізнані про сучасні методи діагностики, які дозволяють виявити пухлину на ранній стадії!

Більше 40% населення не підозрює про існування ефективних протипухлинних препаратів та інших досягнень сучасної медицини, що дозволяють ефективно боротися з онкопатологією. У всьому світі рішення цієї проблеми — в руках пацієнта, лікаря та громадських організацій.

У зв’язку з цим, принципово важливою є якість підготовки з загальних питань онкології лікарів усіх спеціальностей і, особливо, лікарів загальної практики-сімейної медицини, до яких хворі звертаються на початку захворювання.

Не менш важливе серйозне ставлення самих пацієнтів до власного здоров’я і своєчасне звернення до лікаря для обстеження і вибору методу лікування, що робить одужання можливим на ранніх етапах.

За останні п’ять років вперед просунулося не тільки лікування серцево-судинних захворювань, але і лікування раку. Сучасні технології для лікування новоутворень розвиваються в декількох напрямках.

Серед лікарських засобів, окрім хіміопрепаратів, виокремлюються таргетні («прицільні») препарати: вони знищують виключно ракові клітини. Таргетний препарат здатний зруйнувати лише рецептори пухлини, які зумовлюють її розвиток, не впливаючи на здоров’я організму в цілому. В результаті застосування препарату зупиняється розмноження злоякісних клітин, запобігаючи метастазам, — що важливо, при цьому здорові клітини, сусідні з пухлиною, майже не страждають.

Ще один сучасний спосіб боротьби з раком — інтраопераційна методика, яка, наприклад, при раку грудей допомагає зберегти молочну залозу і запобігти рецидивам у майбутньому. Проопероване місце на операційному столі лікарі піддають дії променя великої потужності. Це сприяє уповільненню відтоку клітин пухлини, які могли залишитися у прооперованій зоні, та знижує ймовірність утворення метастазів. На жаль, інтраопераційне опромінення підходить тільки хворим з пухлиною розміром до 3,3 см.

Активно розвиваються і нові види променевої терапії. Як приклад — за допомогою лінійного прискорювача. Лінійний прискорювач — спеціальний апарат, який використовується для високоточної променевої терапії: промінь спрямовують на хворий орган-мішень, при цьому поруч розташовані здорові органи надійно захищені.

Деякі види пухлин іноді поширюються в кісткові тканини. Щоб своєчасно виявити таке поширення, застосовують спеціальний апарат, який забезпечує радіоізотопне дослідження скелетних кісток — «гамма-камеру».

Останнім часом набула поширення методика допоміжного дослідження крові, що дозволяє визначити наявність спеціального білка — онкомаркера. Однак дана методика без додаткового обстеження при діагностиці раку малоінформативна.

Отже, для своєчасної діагностики та лікування раку потрібні не тільки науково-технічний прогрес і висока кваліфікованість лікаря, але й відповідальне ставлення пацієнта до свого здоров’я.

П'ятниця, 07 грудня 2018 09:48

У новому номері національної медичної стіннівки розповідаємо про електронні інструменти, які будуть впроваджені в систему охорони здоров’я, відповідаємо на поширені питання про зміни в охороні здоров’я, подаємо рекомендації, як обрати медичну інформаційну систему.

http://moz.gov.ua/article/news/u-novomu-nomeri-dajdzhestu---pro-elektronnu-medichnu-kartku

Понеділок, 30 липня 2018 13:07

 

 

ГРИП:що треба знати.

 

Епідемічний сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції  розпочався. Він триває від жовтня до травня

наступного року, і в цей період значно зростає ризик захворіти,

Грип-це високо заразне вірусне захворювання,яке може призвести до тяжких ускладнень та смерті. Він має симтоми схожі з гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ).

 

Тому так важливо звернути на це увагу.

Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія або серцева недостатність.

Людина від ускладнень може загинути за 3-4 доби.Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхомпри кашлі або чиханні в радіусі 2 метров.

 

Симптоми грипу

·підвищена температура тіла;

·біль у горлі;

·кашель;

·нежить;

·біль у м’язах.

Призначене лікарем симптоматичне лікування у домашніх умовах може бути достатнім для одужання.

 

 

 

Симптоми, що вимагають термінової госпіталізації 

 

Викликайте «швидку» чи терміново звертайтеся безпосередньо до лікарні, якщо присутні наступні симптоми:

-сильна блідість або посиніння обличчя;

-затруднення дихання;

-висока температура тіла, що довго не знижується;

-багаторазове блювання та випорожнення;

-порушення свідомості — надмірна сонливість чи збудженість;

-болі у грудній клітці;

-домішки крові у мокроті;

-падіння артеріального тиску.

Терміново зверніться до лікаря. Затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого

 

 Прості речі рятують життя:

Навіть якщо ознак хвороби немає:

1.Уникати скупчень людей — аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів

2.Користуватися одноразовими масками при необхідності— щоб захистити себе чи оточуючих від зараження.

Маска ефективна, тільки якщо вона прикриває рот і ніс.

Важливо пам’ятати, що у будь-якому випадку маску потрібно замінити, як тільки вона стане вологою чи забрудниться. Економити чи лінитися вчасно замінити маску немає сенсу — волога маска не діє. Використані маски ні в якому разі не можна розкладати по кишенях чи сумках — їх потрібно одразу викидати у смітник.

3.Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання 

4.Повноцінно та раціонально харчуватися,

5.Для підвищення опірної здатності організму- висипатися, уникати перевтоми 

6.Підтримувати особисту гігієну.Мити руки.

7.Ізолювати хвору людину— виділити їй окрему кімнату і посуд, визначити одну людину, яка доглядатиме за нею, і по можливості триматися на відстані 2 метри від хворої людини.

8.Прикривати рот і ніс під час кашлю та чхання 

9.Зробити щеплення від грипу.

© 2017. Всі права захищено.