Новини медицини

Перегляньте новини медицини, зокрема про стан медицини у м. Шостка

Середа, 11 березня 2020 13:11

Всесвітній день нирки

Written by
Rate this item
(0 votes)

 

Всесвітній день нирки — глобальна профілактична інформаційна кампанія, що фокусується на важливості нирок, а також відповідних заходах щодо зниження захворюваності на патологію нирок і нівелювання її негативного впливу на здоров’я у світовому масштабі. Кампанія була започаткована в 2006 р. як ініціатива Всесвітнього товариства нефрології та Всесвітньої федерації ниркових фундацій. Офіційно Всесвітній день нирки припадає на другий четвер березня і проводиться щороку в понад 100 країнах світу.

 Мета події – підвищення обізнаності населення про важливість наших нирок, як про дивовижний орган, який відіграє ключову роль у збереженні життя і здоров`я, а також розповсюдження інформації про те, що хвороби нирок зустрічаються часто, мають руйнівні наслідки, але піддаються лікуванню при ранній діагностиці.  Приблизно 1,8 мільйонів людей страждають на ниркові хвороби.

Нирки відіграють важливу роль у забезпеченні життєдіяльності організму: виводять шлаки, беруть участь у регуляції артеріального тиску, утворенні гемоглобіну, обміні кальцію. 

Медична статистика показує, що хвороби нирок в Україні «помолодшали». Все частіше у молодих людей виявляють цистит, запалення нирок, сечокам’яну хворобу. Не тільки в нашій країні, але і у всьому світі з кожним роком стає більше пацієнтів, яким потрібне лікування методами замісної ниркової терапії (гемодіаліз, перитонеальний діаліз, трансплантація донорської нирки). На сьогоднішній день в усьому світі зростає кількість хворих з термінальною нирковою недостатністю. Приблизно 1,8 мільйонів людей одержують замісну ниркову терапію. Дослідження показують, що в усьому світі приблизно кожен десятий дорослий має одну з форм уражень нирок.

Люди з хронічними хворобами нирок знаходяться в групі ризику, функція нирок цих людей може також прогресивно погіршуватися аж до того моменту, коли виникає потреба в “заміні” нирки, яка полягає в проведенні діалізу для очищення крові або пересадці нирки від донора. Кількість пацієнтів, які страждають від хронічних хвороб нирок, становить понад 10 % від усього населення світу та, за прогнозами, може сягати до 50 % у пацієнтів із гіпертензією та цукровим діабетом. Найбільш поширеними та не виявленими формами хронічних хвороб нирок є діабетична хвороба нирок, гіпертензивна нефропатія, ішемічна хвороба нирок.

 

Як не допустити до цього і зберегти здорові нирки?


1. Не зловживати сіллю та м’ясом.
2. Контролювати вагу. Вживати багато овочів та фруктів, обмежити висококалорійні продукти і виключити з раціону консерви.
3. Пити більше рідини ( вода, зелений чай, ниркові фіточаї, натуральні морси, компоти) - 2-3 літри на день, особливо в спекотний період року.
4. Не палити, не зловживати алкоголем.
5. Регулярно займатися фізкультурою, для нирок це не менш важливо, ніж для серця
. Більше рухатися.
6. Не зловживати знеболюючими засобами, сечогінними препаратами. Особливо без призначення лікаря!
7. Захистити себе від контактів з органічними розчинниками і важкими металами, інсектицидами 
та фунгіцидами. За необхідності користуватися захисними засобами.
8. Не зловживати перебуванням на сонці, не допускати переохолодження поперекової області, органів тазу, ніг.
9. Контролювати артеріальний тиск, рівень цукру і холестерину крові.
10.Регулярно проходити медичні обстеження, які дозволяють оцінити стан нирок (загальний аналіз сечі, креатинін крові, УЗД – 1 раз на рік).

 

 

 

Read 39 times

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

© 2017. Всі права захищено.