Новини медицини

Перегляньте новини медицини, зокрема про стан медицини у м. Шостка

Понеділок, 03 грудня 2018 09:39

Дискрімінація людей похилого віку

Written by
Rate this item
(0 votes)

Сьогодні кожний п'ятий житель України (20,4 %) досяг 60-річного віку. Число людей 65 років і старших, що у 1994 році становило 14 % , у 2025 році збільшиться до 21 %.

                Зміни статусу людини в старості викликані, насамперед, припиненням або обмеженням трудової діяльності, зниженням соціальної та біологічної адаптивності, погіршенням самопочуття, трансформацією ціннісних орієнтирів самого способу життя і спілкування, а також виникненням різних утруднень як у соціально-побутовому, так і психологічному пристосуванні до нових умов. Люди похилого віку схильні до негативних емоцій, неспроможність щось робити для інших викликає почуття неповноцінності, роздратованості та бажання сховатися, що в майбутньому може перерости в байдужість до навколишнього світу. Зміна соціального статусу людини в старості, як показує практика, насамперед, негативно позначається на її моральному та матеріальному становищі, негативно впливає на психічний стан знижує опірність до захворювань і адаптацію до змін навколишнього середовища. З переходом у категорію людей похилого віку, пенсіонерів найчастіше докорінно змінюються не лише взаємини людини і суспільства, але і такі ціннісні орієнтири, як сенс життя, щастя, добро і зло тощо. З віком змінюється ціннісна ієрархія самооцінки. Люди похилого віку приділяють менше уваги своїй зовнішності, зате більше — внутрішньому і фізичному станові. Змінюється тимчасова перспектива особистості . Відхід у минуле типовий лише для осіб старечого віку, інші більше думають і говорять про майбутнє. У свідомості літньої людини найближче майбутнє починає переважати над віддаленим. Ставлення до старості зумовлене віковими стереотипами, що засвоюються з дитинства Ці стереотипи підтримуються культурною традицією, підсилюються засобами масової комунікації і соціальним оточенням. Поширена думка, що люди похилого віку інтелектуально деградують, не приносять користі суспільству, не живуть повноцінним життям, а доживають, суттєво впливає на поведінку осіб старшого віку, внаслідок чого знижується х власна самооцінка Упереджене ставлення до людей похилого віку впливає на формування суспільної думки, соціальних ролей і культурних         форм активності звужує рамки їхнього життя.

              Гостро постає проблема повноцінного інтегрування людей "третього віку” у соціокультурне середовище, адаптації до нових ум ов життя в посттрудовий період . Багато що тут залежить від самої людини, її оточення, стану здоров’ я і фізичної активності, а головне від відповідного емоційного настрою. Вивчення проблеми старіння вказує на можливість і необхідність підготовки людей до цих змін. Мета полягає не лише в підтримці фізичного стану особи, але вимагає і створення ум ов для її психологічної адаптації та соціально-побутової підтрим ки. Значну роль в цьому відіграє активний розвиток сфери соціальних послуг для людей похилого віку та робота соціальних працівників .

Read 30 times

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

© 2017. Всі права захищено.